Firma Crocus - 43-400 Cieszyn Boguszowice,
ul. Frysztacka, tel. 668 429 713 , 662 076 382

Trawniki
Crocus - Cieszyn - zakładanie i pielęgnacja trawników

Mówią, że trawnik jest wizytówką ogrodu, a odpowiednio przycięta trawa jest świadectwem troski właścicieli o naturę. W czasach wiecznego pośpiechu, dbanie o tereny zielone dla wielu naszych klientów staje się uciążliwym i zaniedbywanym obowiązkiem. W naszej ofercie znajdą Państwo usługi pielęgnacji trawników i terenów zielonych. Zadania wykonywane przez naszych pracowników często nie ograniczają się tylko do koszenia trawy, ale także mogą obejmować inne czynności pielęgnacyjne np. nawożenie, wertykulacja, areacja, nawadnianie, w tym również odbudowa isniejących oraz zakładanie nowych trawników. Proponujemy także siew odpowiednich rodzajów/mieszanek traw.

Służymy pomocą w dokonaniu wyboru odpowiedniego rodzaju trawnika i dobieramy rodzaj trawy najlepiej spełniający Państwa oczekiwania. Dbamy, aby wybrane rozwiązania wpasowały się w istniejący krajobraz ogrodu. Wszystkie zastosowane rozwiązania są poparte naszym wieloletnim doświadczeniem i znajomością branży ogrodniczej. Wybór odpowiedniego rodzaju trawnika i zakładanie ogrodów wiąże się bowiem z wykonywanymi w przyszłości czynnościami pielęgnacyjnymi. Często wybrany rodzaj mieszanek traw do ogrodu jest zależny od przeznaczenia ogrodu i funkcji, jaką ma pełnić. Zajmujemy się również instalacją systemów nawadniających, które w gorące, letnie dni sprawią, że zieleń ogrodu będzie wciąż żywa i intensywna.

Zdajemy sobie sprawę, że trawniki, szczególnie w ogrodach zaprojektowanych, pełnią funkcję estetyczno-dopełniającą. W takim wypadku zaniedbany trawnik może zaburzyć koncepcję wyglądu całego ogrodu. Dbanie o niego wymaga często dodatkowych zabiegów, a koszenie trawy musi odznaczać się regularnością. Dlatego też po konsultacji z klientem dokładamy wszelkich starań, aby dobrać takie rozwiązanie, które spełniając oczekiwania klienta, i nie nastręczałoby mu dodatkowych trudności i problemów.